Zuzana Vojteková
Zuzana VojtekováVýkonnostný športovec, reprezentant SR, fyzioterapeut

Fotogaléria

Spolupráca s Lenkou

„Pred Lenkou som počas mojej dlhoročnej športovej kariéry prešla rukami niekoľkých trénerov a s pribúdajúcimi rokmi a skúsenosťami, boli moje očakávania od trénera už pomerne vysoké.

Lenka však napriek zabehnutým stereotypom dokázala úplne zmeniť môj prístup k tréningu a tiež moje pocity súvisiace s tréningom. Dala úplne nový rozmer môjmu chápaniu tréningového procesu a jeho naviazanosti na iné časti života.

V minulosti mi veľmi napríklad chýbala komunikácia zo strany trénera, nakoľko táto bola obmedzená vždy iba na moje reporty po odtrénovanom týždni a počas týždňa bola komunikácia zo strany trénera iba minimálna, ak vôbec nejaká. Niekedy sa dokonca stávalo, že tréningy ani nepatrili mne a nevedno, akým nedopatrením pristali v mojej mailovej schránke.

Pre mňa však bolo dôležité cítiť, že tréningy naozaj patria mne a tréner nad nimi rozmýšľa individuálne, a nejde o žiadne všeobecné tréningy.

Počas prvého roku spolupráce s Lenkou sme začali pracovať nielen na úprave tréningového postupu (pretože dovtedy som poznala len veľa, rýchlo a tvrdo), ale tiež na úprave stravovacích návykov (dovtedy to bolo – občas niečo zjesť, v podstate hocičo, len nie veľa, veď čo keď priberiem :)). Ďalej sme sa pokúšali správne zladiť tréningové jednotky s mojím pracovným nasadením, ktoré je fyzicky náročné.

S Lenkou sa veľmi veľa v mojom športovom živote zmenilo a napriek prvotnej nedôvere v jej tréningové metódy, som po prvých našich spoločných víťazstvách musela priznať, že menej, pomalšie a rozumne je cesta nielen k víťazstvu, ale hlavne ku zdraviu.

Druhý rok pod Lenkiným vedením bol pre mňa najúspešnejší v celej mojej športovej kariére a prežila som najkrajšie momenty v mojom športovom živote.

Obhajoba titulu Majsterky Slovenska v o 10′ lepšom čase ako predchádzajúci rok na tej istej trati časom 2:00:02 vyrazilo dych asi aj Lenke. Vždy si budem pamätať neopísateľný pocit letu počas behu, o ktorom som dovtedy len snívala. Spoločne sme tiež zdieľali obhajobu môjho štvrtého titulu ORAVAMAN v zatiaľ najdlhších objemoch, ktoré som kedy absolvovala.

Víťazstvo na IRONMAN 70.3 v Zell am See a priamy postup na majstrovstvá sveta bol pre nás tou najkrajšou odmenou.

Lenka mi ukázala, že šport nie je len drina, ale aj potešenie. Do tohto obdobia boli mojím cieľom víťazstvá, teraz je pre mňa víťazstvom každý dobrý pocit počas pretekov, keď sa cítim silná a zdravá.

Aj touto cestou chcem Lenke poďakovať za všetko, čo som sa naučila a zažila.“

Niečo o mne

Vyrastala som v športovej rodine, preto som už od troch rokov bola vo vode ako doma a od siedmych som začala s plaveckými tréningami. Popritom ma otec brával so sebou občas behať a rodičia chodievali so mnou aj na gymnastické tréningy. Desať rokov bolo pre mňa hlavným  športom plávanie. V rámci všestrannosti sa do tréningu zaradila aj cyklistická príprava a skúsila som prvý triatlon, ktorý sa odvtedy stal mojou srdcovkou.

Moje úspechy

  • 17 titulov Majsterky Slovenska v triatlone
  • Účasť na ME v triatlone
  • Víťazka half triatlonu v Zell am See 2014, nominácia na MS 2015
  • Víťazka Slovenského pohára v krátkom triatlone (Senec, Bratislava) 2014
  • Majsterka Slovenska v krátkom (olympijskom) triatlone 2013, 2014
  • Majsterka Slovenska v zimnom triatlone 2013
  • 4 – násobná víťazka Oravamanu (2010 – 2014)
  • Triatlonista roka (1998 a 2000)
  • 5 – násobná víťazka Slov. pohára v triatlone