Cieľové skupiny

Mojimi klientmi sú profesionálni športovci rovnako ako začiatočníci bez akýchkoľvek športových skúseností, ktorých cieľom je „len“ zlepšiť svoju fyzickú kondíciu, cítiť sa zdravšie, či vyzerať lepšie. Po čase sa mnohí z nich prirodzene prepracujú do fázy, kedy chcú viac, majú chuť súťažiť a dosahovať osobné maximá.
Často za mnou prichádzajú aj ľudia, ktorí majú športovú minulosť, avšak po rokoch tréningu začali pociťovať stagnáciu, únavu – psychickú aj fyzickú, stratu motivácie a výkonnosti. Tento stav je prirodzenou súčasťou tréningového procesu, práve preto je potrebné ho spoločnými silami zvládnuť tak, aby spôsobil čo najmenšie škody na ľudskej psychike a neodradil od športu nadobro. Akonáhle sa nám podarí túto fázu prekonať, športovec sa stáva silnejším, odolnejším a aj lepšie pripraveným pracovať na zlepšovaní výkonnosti a dosahovať výsledky aj na pretekoch s kvalitnou konkurenciou.

Športové činnosti

Beh, plávanie a bicyklovanie sa z mnohých dôvodov vynikajúco dopĺňajú a tvoria základ tréningov aj v prípade, ak nejde o triatlonistu, ale napríklad len bežca. Pokiaľ je možnosť, vždy odporúčam popri hlavnom športe (najčastejšie behu) tiež doplnkové aktivity (okrem cestnej cyklistiky a plávania tiež napr. bežecké lyžovanie či horskú cyklistiku); nie len kvôli pestrosti tréningov, ale tiež z hľadiska regenerácie a možnosti zaťažiť čo najširšie spektrum svalových štruktúr spôsobom, ktorý je pre organizmus vytrvalostného športovca užitočný a zároveň šetrný.

V závislosti od možností a cieľov klientov sa potom jednotlivé tréningové plány zameriavajú na nasledovné:

  • Beh – od 10k (polmaratóny, maratóny), trail, beh do vrchu
  • Cyklistika (cestná, horská) – všetky vzdialenosti
  • Duatlon (beh, cyklistika, beh) – všetky vzdialenosti
  • Triatlon (plávanie, cyklistika beh) – všetky vzdialenosti
  • Zimný triatlon (beh, horská cyklistika, bežecké lyžovanie) – všetky vzdialenosti

Tréningové programy

Tréningové programy zamerané na rôzne športové disciplíny

Vstúpiť

Výživové poradenstvo

Poradenstvo v oblasti výživy počas tréningového procesu ako pred/počas pretekov.

Vstúpiť

Referencie

Profily zverencov

Vstúpiť