Dušan Tomka
Dušan TomkaAmatérsky triatlonista, právnik

Spolupráca s Lenkou

S Lenkou som začal spolupracovať začiatkom roku 2014 a keď sa pozerám spätne, je až neuveriteľné, čo sme spolu stihli dosiahnuť za tak krátky čas.

V minulosti som prešiel obdobím „samotrénerstva“ a tiež som spolupracoval s viacerými profi trénermi, z ktorých každý zohral dôležitú úlohu pri mojej ceste amatérskeho bežca/triatlonistu. Až pri Lenke som však mal prvý krát pocit, že tréning nemusí byť o sebazničení, a že keď je správne vyskladaný, nie je nutné mu venovať absolútne všetku energiu a voľný čas. Vďaka Lenke som rovnako pochopil, ako veľmi je dôležité počúvať signály svojho tela a že regenerácia je rovnako dôležitá ako tréning, zvlášť pokiaľ sa človek športu venuje popri práci a iných povinnostiach.

Na Lenkiných tréningoch najviac oceňujem, že rozhodne nie sú nudné. Nie je to len jednotvárna drina do úmoru, naopak; mnohokrát si ani neuvedomujem, ako mi tréningy ubehnú, keďže sú zábavné a pestré.

Výsledkom bolo, že som trénoval menej, s chuťou, v absolútnej psychickej ale aj fyzickej pohode, bez akýchkoľvek zranení, a pritom som dosahoval svoje najlepšie časy vôbec (polmaratón za 01:26:16 a maratón (u ktorého som “stiahol” za rok viac ako 9 minút) za 02:59:30 – to, myslím si, prekvapilo aj samotnú Lenku)